Verdiana – Łódzki Chór Teatralny

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Verdiana – Łódzki Chór Teatralny

Szanowni Państwo,
Wszystkie nowe osoby chcące uczestniczyć w zajęciach zapraszamy na przesłuchania.

VERDIANA to chór pasjonatów śpiewu, działający przy łódzkiej operze, składający się z mieszkańców Łodzi i regionu. Kto z nas nie lubi podśpiewywać?! Śpiewamy przy różnych okazjach i bez nich, w towarzystwie i do lustra, na cały głos lub tylko „pod nosem” i to niezależnie od tego czy znamy tekst, czy dorabiamy własny. I bardzo dobrze, bo śpiewanie to na pewno relaks, zabawa i całkiem niezła komunikacja z innymi, a na pewno z sobą samym! Nawet jeśli nie czujemy się w śpiewie najpewniej, to jest okazja do sprawdzenia swoich możliwości – proponujemy wspólne śpiewanie pod okiem profesjonalnych chórmistrzów.
Podczas prób nasi pedagodzy poprowadzą ćwiczenia z emisji głosu, a przede wszystkim nauczą najpiękniejszego operowego repertuaru chóralnego. Udział w chórze może być jedyną szansą poznania teatru operowego i wystąpienia na wielkiej scenie u boku artystów Teatru Wielkiego podczas koncertu finałowego na zakończenie sezonu.

Koszt udziału w zajęciach 40 zł/m-c
zajęcia prowadzi: Aleksandra Orczykowska-Piotrowska

Informacje:
Ewa Kowalska-Brodek

e-mail: edukacja@teatr-wielki.lodz.pl 
tel. 42 647 21 42

Aleksandra Orczykowska-Piotrowska
e-mail: 


Kierownictwo artystyczne chóru: Aleksandra Orczykowska-Piotrowska
Dyrygentka chóralna i symfoniczna, ur. w 1996 r. w Łodzi. W 2020 r. ukończyła studia magisterskie z dyrygentury chóralnej w klasie prof. Anny Domańskiej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2023 r. ukończyła studia magisterskie z dyrygentury symfoniczno-operowej u dr hab. Marcina Wolniewskiego, prof. AM w wyżej wymienionej uczelni. Brała udział w licznych warsztatach i kursach dyrygenckich organizowanych przez uczelnię, m.in.: z prof. Tomaszem Bugajem, prof. dr Wojciechem Michniewskim, prof. dr hab. Markiem Pijarowskim; także w warsztatach wyjazdowych w listopadzie 2021 r. oraz listopadzie 2022 r. z udziałem orkiestry Filharmonii Świętokrzyskiej. W roku 2019 pełniła rolę asystentki dyrygenta podczas przygotowywania wystawienia opery Stanisława Moniuszki „Flis” w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Premiera odbyła się 16 marca 2019 roku. 15 maja 2021 r. poprowadziła swój licencjacki koncert dyplomowy z udziałem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Łodzi (w programie utwory C. M. von Webera). 21 maja 2022 r. poprowadziła koncert wyróżnionych dyplomantów z udziałem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Łodzi (w programie arie Wagnera i Belliniego na baryton oraz I cz. Koncertu skrzypcowego Czajkowskiego). Od 2021 roku pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Łodzi, od 2024 roku naucza także teorii muzyki w szkołach muzycznych w Zduńskiej Woli i Lutomiersku. Jako dyrygentka prowadzi dwa łódzkie chóry: „Eufeme” oraz „Verdiana”., z którymi aktywnie koncertuje. Wraz z chórem żeńskim „Eufeme”, jako dyrygent, zdobyła srebrny dyplom na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Cantu Gaudeamus w Białymstoku (3-4.12.2022) oraz także srebrny dyplom na 53. Festiwalu Chóralnym Legnica Cantat w Legnicy (3.06.2023). W 2019 r. na łamach czasopisma naukowego „Konteksty Kształcenia Muzycznego” opublikowała artykuł „Ewolucja rozmieszczenia scenicznego orkiestry symfonicznej – od klasycyzmu do współczesności”. W 2022 r. na łamach czasopisma naukowo-artystycznego „Notes muzyczny” opublikowała artykuł „Klasyczna czy romantyczna? – analiza problemowa I Symfonii C-dur Carla Marii von Webera”



fot. Joanna Miklaszewska


Do góry

Przejdź na stronę: Program edukacyjnyPrzejdź na stronę: Wirtualny spacerPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij
Zapisz się do Newslettera