Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

Styczeń 2022 w Teatrze Wielkim w Łodzi

data dodania:
12.01.2022
Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowym repertuarem.
My Fair Lady | Frederick Loewe
14 stycznia | 18:30
15 stycznia | 18:30
 
W teatrze wszystko jest możliwe, jak w życiu. Wiedzą o tym bohaterowie musicalu My Fair Lady, opowieści o tym, że marzenia się spełniają, a los każdego może się odmienić na lepsze. Trzymająca w napięciu, zabawna fabuła,  nieśmiertelne przeboje, wartko tocząca się historia. To spektakl zdolny usatysfakcjonować zarówno wytrawnego melomana jak i początkującego bywalca teatru muzycznego.
 
Spotkanie z Maestro Antonim Witem i koncert kameralny
16 stycznia | 17:00
 
Mistrz batuty szczerze i barwnie, nie skąpiąc anegdot, w szesnastu chronologicznie i tematycznie ułożonych rozdziałach  opowiada o swoim życiu, rodzinie, zainteresowaniach, a przede wszystkim o bogatym dorobku artystycznym. Książka Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci ukazuje osobowość Antoniego Wita, dokumentuje jego wkład w popularyzację polskiej muzyki i jej twórców, a także w kreowanie wydarzeń muzycznych naszych czasów w kraju i zagranicą, którym przydał doskonałości i splendoru.
 
Winter Songs 3 HERE IS CHRISTMAS!
17 stycznia | 18:30
 
Chociaż za oknem próżno szukać śladów białego śniegu, który towarzyszył nam w Wigilię i Boże Narodzenie, nasze serca nadal otula ciepło świątecznej aury, rodzinnej atmosfery, a w uszach wciąż dźwięczą melodie kolęd, pastorałek i świątecznych przebojów. Pozostając w świątecznym nastroju pragniemy przedłużyć go zapraszając Państwa do wspólnego spędzenia wieczoru, podczas którego przeniesiemy się na ośnieżone ulice Nowego Jorku lat 50., spotkamy Rudolfa Czerwononosego Renifera i spędzimy czas z bliskimi i przyjaciółmi przy melodiach największych amerykańskich utworów świątecznych.
 
Dziadek do orzechów | Piotr Czajkowski
19 stycznia | 11:00, 18:00
 
Dziadek do orzechów to jeden z najpopularniejszych baletów klasycznych na świecie. Ta przepiękna opowieść o dziewczynce, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, wprowadzi, nawet najbardziej wymagającego widza, w świąteczny klimat. Dla kogo jest ta baśń? Dla wszystkich. I nie tylko pod choinkę. Spektakl w reżyserii Giorgio Madii.
 
Koncert Jubileuszowy – 55-lecie Teatru Wielkiego w Łodzi
22 stycznia | 17:00
23 stycznia | 17:00
 
Podczas tego wyjątkowego wieczoru przedstawimy fragmenty czterech pierwszych premier, które odbyły się w naszym Teatrze: Halkę i Straszny Dwór S. Moniuszki, Kniazia Igora A. Borodina i Carmen G. Bizeta. Na scenie zaprezentują się soliści oraz wszystkie zespoły artystyczne Teatru pod dyrekcją prawdziwych mistrzów batuty: Tadeusza Kozłowskiego, Wojciech Michniewskiego, Andrzeja Knapa i Adama Banaszaka.
Z okazji Jubileuszu będzie można obejrzeć dwie wystawy: Mój Teatr - wystawę zdjęć Chwalisława Zielińskiego i Ryszard Kaja - scenograf Teatru największego, czyli wystawę kostiumów, projektów scenografii i grafik Ryszarda Kaji wykonanych dla naszego Teatru i jego pracowników.
 
Zemsta Nietoperza| Johann Strauss II
28 stycznia | 18:30
29 stycznia | 18:30
 
Operetka z poczuciem humoru, instrumentacyjnym dowcipem i muzyczną charakterystyką postaci – bohaterów, którzy w tej arcyzabawnej, ale wcale nie nonsensownej układance zdarzeń i charakterów, dwoją się i troją, by wprowadzić widza w jak najlepszy nastrój. To „cudowne dziecko” Straussa jest barwną listą przebojów, z których każdy jest okazją do wirtuozowskich popisów dla wykonawców. Inscenizacja Teatru Wielkiego w Łodzi ma jeszcze co najmniej dwa dodatkowe atuty: mistrza Juliana Tuwima, autora polskiego przekładu libretta oraz realizatora produkcji Giorgia Madię – światowej renomy artystę.
 
 
 

PGE
Polska Grupa Energetyczna
Mecenas Teatru Wielkiego w Łodzi

Do góry

Przejdź na stronę: Program edukacyjnyPrzejdź na stronę: Wirtualny spacerPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij
Zapisz się do Newslettera