{styl_new}

Zespoły

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Biuro Obsługi Widzów  42  633 31 86
kasy 42 633 77 77


Dostępność
Kontakt
FaceBook
YouTube
Instagram
TikTok
Teatr Wielki w Łodzi - edukacja
{bw_alt}
Przejdź do BIP



Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Zespoły

Plakat do spektaklu: Aterballetto | Włochy
Terminy:

Aterballetto | Włochy

Zespół:
YELED, SECUS

Choreografia:
Eyal Dadon

Data premiery:
16.05.2024

Realizatorzy:
Choreografia i muzyka:
Eyal Dadon

Kostiumy:
Bregje van Balen

Scenografia i oświetlenie:
Fabiana Piccioli



Powstałe na przełomie 1977 i 1978 roku Aterballetto to Narodowe Centrum Choreograficzne z siedzibą w Reggio Emilia (Włochy). Członkami założycielami są region Emilia-Romania i gmina Reggio Emilia. Jest to instytucja kultury, która angażuje się w cały system kulturalny społeczeństwa.
Jak mówią członkowie, ich głównym celem jest nie tylko misja artystyczna, ale również realizacja polityki kulturalnej. Swoje działania skupiają wokół inwestycji poczynionych przez MiBACT (włoskie Ministerstwo Kultury), rząd regionalny Emilii-Romanii i gminę Reggio Emilia ze strategiczną wizją obejmującą poziom lokalny, krajowy i międzynarodowy. Ich pomysł polega na stworzeniu nowej instytucji, zdolnej do wypełnienia zadania promowania i rozwijania tańca we Włoszech oraz promowania wizerunku włoskiego tańca i jego talentu artystycznego na arenie międzynarodowej.
 
Podejście koncepcyjne Aterballetto przyjmuje projekt jako punkt wyjścia i ma na celu eksperymentowanie z multidyscyplinarną współpracą. W celu przedstawienia współczesnej estetyki i problemów społeczeństwa poszukują centrów sztuki wizualnej, teatrów prozy i orkiestr. Otwierają się na kategorie takie jak dzieci lub osoby wrażliwe z ich wyjątkową i wyższą wrażliwością, integrując je z kreatywnością artystów.
 
Projekt artystyczny fundacji coraz bardziej otwiera się na najbardziej znanych choreografów na świecie, takich jak Angelin Preljocaj, Rachid Ouramdane, Johan Inger, Jirí Kylián, Ohad Naharin, Hofesh Shechter, Danièle Desnoyers i inni. Stworzeniem wielu kreacji zajęli się młodzi, wszechstronnie utalentowani choreografowie: Diego Tortelli, Eyal Dadon z Izraela, Norge Cedeño Raffo z Kuby i Philippe Kratz, obywatel Włoch niemieckiego pochodzenia.
 
W 2022 roku stało się pierwszym i jedynym Narodowym Centrum Choreograficznym (CCNCentro Coreografico Nazionale) we Włoszech.
 
YELED:
16 tancerzy

SECUS:
16 tancerzy

Christophe Bernard

Do góry

{banners_down}

design by fast4net
Zamknij
Zapisz się do Newslettera