Turniej Wokalny

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Turniej Wokalny

TURNIEJ POLSKICH AKADEMII MUZYCZNYCH
Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Romualda Tesarowicza

Serdecznie zapraszamy studentów kierunków wokalnych wyższych szkół artystycznych w Polsce do wzięcia udziału w TURNIEJU POLSKICH AKADEMII MUZYCZNYCH - Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Romualda Tesarowicza.
Organizatorem Turnieju jest Teatr Wielki w Łodzi.
 
Harmonogram TURNIEJU
27.05.2022 - termin nadsyłania zgłoszeń drogą mailową tpam@teatr-wielki.lodz.pl
14.06.2022 - przesłuchania konkursowe
15.06.2022 - Koncert Laureatów w Teatrze Wielkim w Łodzi
 
Regulamin Turnieju oraz karty zgłoszeniowe są dostępne do pobrania na dole strony
 
Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!

 _________________________________

Koordynacja Turnieju - tpam@teatr-wielki.lodz.pl

 _________________________________
 
 
Kilka słów o Patronie Turnieju...

Romuald Tesarowicz

Absolwent Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze w klasie śpiewu prof. Lidii Gawrylarz,  laureat  konkursu wokalnego im. A. Didura w Kudowie, konkursu Vioci Verdiane w Busseto i festiwalu Barcelonie – debiutował partią Skołuby w Strasznym dworze Moniuszki w Operze Śląskiej w Bytomiu, a w latach 1983-1991 był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi.

Występował na najważniejszych scenach operowych Europy, m.in.: w Operze Rzymskiej śpiewał w Carskiej narzeczonej Rimskiego-Korsakowa, w Operze Paryskiej m.in. w Borysie Godunowie Musorgskiego, Joannie d’Arc na stosie Honeggera, Rigoletcie  i Otellu Verdiego, Damie pikowej Czajkowskiego, w Operze Lyońskiej – w Luizie Miller, Trubadurze i Aidzie Verdiego, Don Giovannim Mozarta, w mediolańskiej La Scali – w Baśni o carze Sałtanie Rimskiego-Korsakowa, w Lozannie w Makbecie Verdiego, a Zachariasza w Nabuccu  – m.in. w Tuluzie, Orange, Marsylii.

Najważniejsze i najwybitniejsze kreacje  artysty na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi to  zapamiętane przez publiczność i wysoko ocenione przez krytyków: Kardynał  w Żydówce Halevy’ego, Gremin w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskiego, Wotan w Walkirii Wagnera, de Silva w Ernanim Verdiego, Kapelan w Łucji z Lammermoor Donizettiego i tytułowy Mefistofeles w operze Boita.

Artysta brał udział  w nagraniu płyty i ścieżki dźwiękowej do filmowej wersji Cyrulika sewilskiego Rossiniego dla włoskiej TV RAI, uczestniczył w nagraniu Wojny i pokoju Prokofiewa i Borysa Godunowa Musorgskiego pod dyrekcją Mścisława Roztropowicza dla Erato Disque, a do sfilmowanej wersji Borysa Godunowa w reżyserii Andrzeja Żuławskiego nagrał partię Warłaama.
Koncertował w salach filharmonicznych  całego świata pod dyrekcją najwybitniejszych dyrygentów.



Pliki do pobrania:
Do góry

Przejdź na stronę: Program edukacyjnyPrzejdź na stronę: Wirtualny spacerPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij
Zapisz się do Newslettera